NEC PC-VP-BP107 Power AC Adapter 5.2V 2A 10.4W NEC5.2V2A10.4W-US
Qty.
  • Item Name:NewNEC5.2V2A10.4W-US
  • InPut:100-240V 50/60Hz~0.3A
  • Adapter Output Voltage: 5.2V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 10.4W
  • Weight( Adapter only ) :100g
  • Package:
    1 x NEC5.2V2A10.4W-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [NEC PC-VP-BP107 Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    NEC PC-VP-BP107 Power AC Adapter 5.2V 2A 10.4W NEC5.2V2A10.4W-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the NEC PC-VP-BP107 Power AC Adapter 5.2V 2A 10.4W NEC5.2V2A10.4W-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the NEC PC-VP-BP107 Power AC Adapter 5.2V 2A 10.4W NEC5.2V2A10.4W-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.