MSI PRESTIGE 14 A10SC Power AC Adapter 20V 4.5A 90W MSI20V4.5A90W-TYPE-C
Qty.
  • Item Name:NewMSI20V4.5A90W-TYPE-C
  • InPut:100-240V 1.8A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 4.5A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Mote: Type C
  • Weight( Adapter only ) :330g
  • Dimension( L x W x H ):129.80 x 60.40 x 28.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Out Put: 20V=4.5A / 15V=5A / 12V=5A / 10V=5A / 9V=3A / 5V=3A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MSI20V4.5A90W-TYPE-C Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MSI PRESTIGE 14 A10SC Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    MSI PRESTIGE 14 A10SC Power AC Adapter 20V 4.5A 90W MSI20V4.5A90W-TYPE-C Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI PRESTIGE 14 A10SC Power AC Adapter 20V 4.5A 90W MSI20V4.5A90W-TYPE-C adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI PRESTIGE 14 A10SC Power AC Adapter 20V 4.5A 90W MSI20V4.5A90W-TYPE-C AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.