MSI GL73 8RD 282 GAMING GTX 1050 TI Power AC Adapter 19V 10.5A 200W CHICONY19V10.5A200W-
Qty.
MSI GL73 8RD 282 GAMING GTX 1050 TI Power AC Adapter 19V 10.5A 200W CHICONY19V10.5A200W-7.4x5.0mm
  • Item Name:NewCHICONY19V10.5A200W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V 2.9A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 10.5A
  • Adapter Power: 200W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: a pin in center
  • Weight( Adapter only ) :860g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Compatible 200W/180W 7.4*5.0MM With Pin Inside Gaming Laptop All Series.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY19V10.5A200W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MSI GL73 8RD 282 GAMING GTX 1050]
    • 9444 Units in Stock
    MSI GL73 8RD 282 GAMING GTX 1050 TI Power AC Adapter 19V 10.5A 200W CHICONY19V10.5A200W- Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI GL73 8RD 282 GAMING GTX 1050 TI Power AC Adapter 19V 10.5A 200W CHICONY19V10.5A200W- adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI GL73 8RD 282 GAMING GTX 1050 TI Power AC Adapter 19V 10.5A 200W CHICONY19V10.5A200W- AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.