MSI GE75 RAIDER 8RF Power AC Adapter 20V 14A 280W CHICONY20V14A280W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY20V14A280W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V~4A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 14A
  • Adapter Power: 280W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :880g
  • Dimension( L x W x H ):180.80 x 85.40 x 35.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY20V14A280W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MSI GE75 RAIDER 8RF Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    MSI GE75 RAIDER 8RF Power AC Adapter 20V 14A 280W CHICONY20V14A280W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MSI GE75 RAIDER 8RF Power AC Adapter 20V 14A 280W CHICONY20V14A280W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MSI GE75 RAIDER 8RF Power AC Adapter 20V 14A 280W CHICONY20V14A280W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.