MOSO MSA-C1500IC12.0-18P-CN Power AC Adapter 12V 1.5A 18W MOSO12V1.5A18W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewMOSO12V1.5A18W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V~, 50-60Hz 0.7A Max
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :120g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MOSO12V1.5A18W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    MSA-C1500IC12.0-18P-CN AC Adapter, MSAC1500IC12.018P AC Adapter,
    • Model:
      [MOSO MSA-C1500IC12.0-18P-CN Powe]
    • 9444 Units in Stock
    MOSO MSA-C1500IC12.0-18P-CN Power AC Adapter 12V 1.5A 18W MOSO12V1.5A18W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MOSO MSA-C1500IC12.0-18P-CN Power AC Adapter 12V 1.5A 18W MOSO12V1.5A18W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MOSO MSA-C1500IC12.0-18P-CN Power AC Adapter 12V 1.5A 18W MOSO12V1.5A18W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.