MOSO MSAC1500IC12.018P Power AC Adapter 12V 1.5A 18W MOSO12V1.5A18W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewMOSO12V1.5A18W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V~, 50-60Hz 0.7A Max
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :120g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MOSO12V1.5A18W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    MSA-C1500IC12.0-18P-CN AC Adapter, MSAC1500IC12.018P AC Adapter,
    • Model:
      [MOSO MSAC1500IC12.018P Power AC ]
    • 9444 Units in Stock
    MOSO MSAC1500IC12.018P Power AC Adapter 12V 1.5A 18W MOSO12V1.5A18W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MOSO MSAC1500IC12.018P Power AC Adapter 12V 1.5A 18W MOSO12V1.5A18W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MOSO MSAC1500IC12.018P Power AC Adapter 12V 1.5A 18W MOSO12V1.5A18W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.