MITSUMI UJDB360PS2 Power AC Adapter 6V 1.5A 10W MITSUMI-6V1.5A10W-4.0x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewMITSUMI-6V1.5A10W-4.0x1.7mm
  • InPut:100-240V 23-32VA 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 6V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 10W
  • Adapter Plug Size: 4.0 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :110g
  • Dimension( L x W x H ):79.78 x 48.97 x 27.60mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MITSUMI-6V1.5A10W-4.0x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MITSUMI UJDB360PS2 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    MITSUMI UJDB360PS2 Power AC Adapter 6V 1.5A 10W MITSUMI-6V1.5A10W-4.0x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MITSUMI UJDB360PS2 Power AC Adapter 6V 1.5A 10W MITSUMI-6V1.5A10W-4.0x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MITSUMI UJDB360PS2 Power AC Adapter 6V 1.5A 10W MITSUMI-6V1.5A10W-4.0x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.