MICROTOUCH M1700SS Power AC Adapter 12V 4.16A 50W LS12V4.16A50W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLS12V4.16A50W-4PIN
  • InPut:100-240V~,50/60Hz 1.2A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4.16A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :283g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LS12V4.16A50W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0217B1250 AC Adapter,
    • Model:
      [MICROTOUCH M1700SS Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    MICROTOUCH M1700SS Power AC Adapter 12V 4.16A 50W LS12V4.16A50W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MICROTOUCH M1700SS Power AC Adapter 12V 4.16A 50W LS12V4.16A50W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MICROTOUCH M1700SS Power AC Adapter 12V 4.16A 50W LS12V4.16A50W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.