MICROSOFT SURFACE PRO 3 Power AC Adapter 15V 4A 60W MICROSOFT15V4A60W
Qty.
  • Item Name:NewMICROSOFT15V4A60W
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1A
  • Adapter Output Voltage: 15V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 60W
  • Weight( Adapter only ) :180g
  • Dimension( L x W x H ):92 x 51 x 25.12mm
  • Package:
    1 x MICROSOFT15V4A60W Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    1706 AC Adapter,
    • Model:
      [MICROSOFT SURFACE PRO 3 Power AC]
    • 9444 Units in Stock
    MICROSOFT SURFACE PRO 3 Power AC Adapter 15V 4A 60W MICROSOFT15V4A60W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MICROSOFT SURFACE PRO 3 Power AC Adapter 15V 4A 60W MICROSOFT15V4A60W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MICROSOFT SURFACE PRO 3 Power AC Adapter 15V 4A 60W MICROSOFT15V4A60W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.