MICROSOFT 1536 Power AC Adapter 12V 3.58A 43W MICROSOFT12V3.58A43W
Qty.
  • Item Name:NewMICROSOFT12V3.58A43W
  • InPut:100-240V~0.65A,50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3.58A
  • Adapter Power: 43W
  • Weight( Adapter only ) :195g
  • Dimension( L x W x H ):94.00 x 49.86 x 28.85mmmm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:compatible with Microsoft 12V 3.6A Adapter
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MICROSOFT12V3.58A43W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MICROSOFT 1536 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    MICROSOFT 1536 Power AC Adapter 12V 3.58A 43W MICROSOFT12V3.58A43W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MICROSOFT 1536 Power AC Adapter 12V 3.58A 43W MICROSOFT12V3.58A43W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MICROSOFT 1536 Power AC Adapter 12V 3.58A 43W MICROSOFT12V3.58A43W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.