MICROSOFT 1516 Power AC Adapter 12V 2A 24W MICROSOFT12V2A24W-B
Qty.
  • Item Name:NewMICROSOFT12V2A24W-B
  • InPut:100-240V~0.65A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Weight( Adapter only ) :123g
  • Dimension( L x W x H ):66.00 x 45.90 x 28.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MICROSOFT12V2A24W-B Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    1512 AC Adapter, 1513 AC Adapter, 1516 AC Adapter,
    • Model:
      [MICROSOFT 1516 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    MICROSOFT 1516 Power AC Adapter 12V 2A 24W MICROSOFT12V2A24W-B Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MICROSOFT 1516 Power AC Adapter 12V 2A 24W MICROSOFT12V2A24W-B adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MICROSOFT 1516 Power AC Adapter 12V 2A 24W MICROSOFT12V2A24W-B AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.