MICROSOFT 12V 2.58A AC/DC Adapter MICROSOFT12V2.58A
Qty.
  • Item Name:NewMICROSOFT12V2.58A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2.58A
  • Adapter Power: 31W
  • Weight( Adapter only ) :160g
  • Dimension( L x W x H ):90.20 x 50.40 x 21.90mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MICROSOFT12V2.58A Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    1625 AC Adapter, 1631 AC Adapter, PRO3 1625 AC Adapter, PRO4 1631 AC Adapter,
    • Model:
      [MICROSOFT 12V 2.58A AC/DC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    MICROSOFT 12V 2.58A AC/DC Adapter MICROSOFT12V2.58A Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MICROSOFT 12V 2.58A AC/DC Adapter MICROSOFT12V2.58A adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MICROSOFT 12V 2.58A AC/DC Adapter MICROSOFT12V2.58A AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.