MEDION ERAZER P10 WITH 5.5/2.5 Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W CHICONY19.5V11.8A230W-5
Qty.
MEDION ERAZER P10 WITH 5.5/2.5 Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W CHICONY19.5V11.8A230W-5.5x2.5mm
  • Item Name:NewCHICONY19.5V11.8A230W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V-3.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 11.8A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Adapter Tip Mote: 5.5 x 2.5
  • Weight( Adapter only ) :925g
  • Dimension( L x W x H ):170.8 x 86.3 x 41.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY19.5V11.8A230W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MEDION ERAZER P10 WITH 5.5/2.5 P]
    • 9444 Units in Stock
    MEDION ERAZER P10 WITH 5.5/2.5 Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W CHICONY19.5V11.8A230W-5 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MEDION ERAZER P10 WITH 5.5/2.5 Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W CHICONY19.5V11.8A230W-5 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MEDION ERAZER P10 WITH 5.5/2.5 Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W CHICONY19.5V11.8A230W-5 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.