FSP V55 Power AC Adapter 12V 12.5A 150W FSP12V12.5A150W-4PIN-B
Qty.
  • Item Name:NewFSP12V12.5A150W-4PIN-B
  • InPut:100-240V~2A,50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 12.5A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 4PINmm
  • Adapter Tip Mote: Left PIN Postive, Right PIN GND
  • Weight( Adapter only ) :647g
  • Dimension( L x W x H ):171.50 x 72.30 x 40.00mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP12V12.5A150W-4PIN-B Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP V55 Power AC Adapter 12V 12.]
    • 9444 Units in Stock
    FSP V55 Power AC Adapter 12V 12.5A 150W FSP12V12.5A150W-4PIN-B Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP V55 Power AC Adapter 12V 12.5A 150W FSP12V12.5A150W-4PIN-B adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP V55 Power AC Adapter 12V 12.5A 150W FSP12V12.5A150W-4PIN-B AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.