MAXINPOWER CP1205 Power AC Adapter 12V 2A 24W MAXINPOWER12V2A24W-7PIN
Qty.
  • Item Name:NewMAXINPOWER12V2A24W-7PIN
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.8A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Tip Mote: Round with 7 Pin
  • Weight( Adapter only ) :280g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Output:12V/2A 5V/2A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MAXINPOWER12V2A24W-7PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    CP1205 AC Adapter, CP1205 CLASS I (EARTHED) AC Adapter, CP1205 AC Adapter,
    • Model:
      [MAXINPOWER CP1205 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    MAXINPOWER CP1205 Power AC Adapter 12V 2A 24W MAXINPOWER12V2A24W-7PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MAXINPOWER CP1205 Power AC Adapter 12V 2A 24W MAXINPOWER12V2A24W-7PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MAXINPOWER CP1205 Power AC Adapter 12V 2A 24W MAXINPOWER12V2A24W-7PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.