LITL DILITHIUM Power AC Adapter 20V 2A 40W LITL20V2A40W-5.5x2.5mm-W
Qty.
  • Item Name:NewLITL20V2A40W-5.5x2.5mm-W
  • InPut:100-240V~1A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :160g
  • Dimension( L x W x H ):91x36x25mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITL20V2A40W-5.5x2.5mm-W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DILITHIUM AC Adapter,
    • Model:
      [LITL DILITHIUM Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    LITL DILITHIUM Power AC Adapter 20V 2A 40W LITL20V2A40W-5.5x2.5mm-W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITL DILITHIUM Power AC Adapter 20V 2A 40W LITL20V2A40W-5.5x2.5mm-W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITL DILITHIUM Power AC Adapter 20V 2A 40W LITL20V2A40W-5.5x2.5mm-W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.