LITEON 20V 5A AC/DC Adapter LITEON20V5A100W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLITEON20V5A100W-4PIN
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 100W
  • Adapter Plug Size: 4 Pinmm
  • Note:Need show us your original ac adapter picture
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON20V5A100W-4PIN Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    081850 AC Adapter, AC-L181A AC Adapter,
    • Model:
      [LITEON 20V 5A AC/DC Adapter LIT]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON 20V 5A AC/DC Adapter LITEON20V5A100W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON 20V 5A AC/DC Adapter LITEON20V5A100W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON 20V 5A AC/DC Adapter LITEON20V5A100W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.