LITEON 20V 11A AC/DC Adapter LITEON20V11A220W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLITEON20V11A220W-4PIN
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 11A
  • Adapter Power: 220W
  • Adapter Tip Note: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :1502g
  • Dimension( L x W x H ):200.20 x 100.50 x 50.20mm
  • Note:Genuine Liteon adapter, Compatible with LiShin 20V 11A adapter
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON20V11A220W-4PIN Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LITEON 20V 11A AC/DC Adapter LI]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON 20V 11A AC/DC Adapter LITEON20V11A220W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON 20V 11A AC/DC Adapter LITEON20V11A220W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON 20V 11A AC/DC Adapter LITEON20V11A220W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.