LITEON 19.5V 16.9A AC/DC Adapter LITEON19.5V16.9A330W-5.5x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewLITEON19.5V16.9A330W-5.5x1.7mm
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 16.9A
  • Adapter Power: 330W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON19.5V16.9A330W-5.5x1.7mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LITEON 19.5V 16.9A AC/DC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON 19.5V 16.9A AC/DC Adapter LITEON19.5V16.9A330W-5.5x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON 19.5V 16.9A AC/DC Adapter LITEON19.5V16.9A330W-5.5x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON 19.5V 16.9A AC/DC Adapter LITEON19.5V16.9A330W-5.5x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.