LITEON 0455A1990 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W LITEON19V4.74A90W-6.5x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLITEON19V4.74A90W-6.5x4.0mm
  • InPut:100-240V~50-60Hz 1.5A(1.5A)
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.74A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Weight( Adapter only ) :330g
  • Dimension( L x W x H ):126.50 x 50.10 x 30.80mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON19V4.74A90W-6.5x4.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LITEON 0455A1990 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON 0455A1990 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W LITEON19V4.74A90W-6.5x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON 0455A1990 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W LITEON19V4.74A90W-6.5x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON 0455A1990 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W LITEON19V4.74A90W-6.5x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.