LISHIN LSE0110A20100-01 Power AC Adapter 20V 5A 100W LITEON20V5A100W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewLITEON20V5A100W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 100W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :440g
  • Dimension( L x W x H ):168x67x40mm
  • Package:
    1 x LITEON20V5A100W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LISHIN LSE0110A20100-01 Power AC]
    • 9444 Units in Stock
    LISHIN LSE0110A20100-01 Power AC Adapter 20V 5A 100W LITEON20V5A100W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LISHIN LSE0110A20100-01 Power AC Adapter 20V 5A 100W LITEON20V5A100W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LISHIN LSE0110A20100-01 Power AC Adapter 20V 5A 100W LITEON20V5A100W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.