LISHIN LSE0107A1230 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W PHIHONG12V2.5A30W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewPHIHONG12V2.5A30W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5*2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :236g
  • Package:
    1 x PHIHONG12V2.5A30W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [LISHIN LSE0107A1230 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    LISHIN LSE0107A1230 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W PHIHONG12V2.5A30W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LISHIN LSE0107A1230 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W PHIHONG12V2.5A30W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LISHIN LSE0107A1230 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W PHIHONG12V2.5A30W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.