LISHIN 0217B1248 Power AC Adapter 12V 4A 48W LS12V4A48W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLS12V4A48W-4PIN
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Tip Mote: 4 PIN
  • Weight( Adapter only ) :190g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:This Adapter can be used for LCD,LED, TV, Monitor
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LS12V4A48W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LISHIN 0217B1248 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    LISHIN 0217B1248 Power AC Adapter 12V 4A 48W LS12V4A48W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LISHIN 0217B1248 Power AC Adapter 12V 4A 48W LS12V4A48W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LISHIN 0217B1248 Power AC Adapter 12V 4A 48W LS12V4A48W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.