LI SHIN LSE9901B1565 Power AC Adapter 15V 4.33A 65W LISHIN15V4.33A65W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewLISHIN15V4.33A65W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~,50/60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 15V
  • Adapter Output Current: 4.33A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :306g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LISHIN15V4.33A65W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    LSE9901B1565 AC Adapter,
    • Model:
      [LI SHIN LSE9901B1565 Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    LI SHIN LSE9901B1565 Power AC Adapter 15V 4.33A 65W LISHIN15V4.33A65W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LI SHIN LSE9901B1565 Power AC Adapter 15V 4.33A 65W LISHIN15V4.33A65W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LI SHIN LSE9901B1565 Power AC Adapter 15V 4.33A 65W LISHIN15V4.33A65W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.