LI SHIN 20V 4.5A AC/DC Adapter LS20V4.5A90W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLS20V4.5A90W-4PIN
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 4.5A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Note: 4PIN
  • Weight( Adapter only ) :447g
  • Dimension( L x W x H ):132.90x 58.10 x 31.50mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LS20V4.5A90W-4PIN Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LI SHIN 20V 4.5A AC/DC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    LI SHIN 20V 4.5A AC/DC Adapter LS20V4.5A90W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LI SHIN 20V 4.5A AC/DC Adapter LS20V4.5A90W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LI SHIN 20V 4.5A AC/DC Adapter LS20V4.5A90W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.