LI SHIN 20V 3A AC/DC Adapter LS20V3A60W-5.5X2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewLS20V3A60W-5.5X2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Adapter Tip Note: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :255g
  • Dimension( L x W x H ):93.95 x 55.75 x 31.65mm
  • Note:This Adapter can be used for LCD,LED, TV, Monitor
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LS20V3A60W-5.5X2.5mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    LSE9802A2060 AC Adapter,
    • Model:
      [LI SHIN 20V 3A AC/DC Adapter LS]
    • 9444 Units in Stock
    LI SHIN 20V 3A AC/DC Adapter LS20V3A60W-5.5X2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LI SHIN 20V 3A AC/DC Adapter LS20V3A60W-5.5X2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LI SHIN 20V 3A AC/DC Adapter LS20V3A60W-5.5X2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.