LI SHIN 0227A20120 Power AC Adapter 20V 6A 120W LS20V6A120W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLS20V6A120W-4PIN
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 6A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 4-pinmm
  • Adapter Tip Mote: 4 PIN
  • Weight( Adapter only ) :440g
  • Dimension( L x W x H ):168x67x40mm
  • Package:
    1 x LS20V6A120W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0227A2012 AC Adapter, 0227A20120 AC Adapter, 20V-6A AC Adapter, LSE0110A20120 AC Adapter, LSE0202D2090 AC Adapter,
    • Model:
      [LI SHIN 0227A20120 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    LI SHIN 0227A20120 Power AC Adapter 20V 6A 120W LS20V6A120W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LI SHIN 0227A20120 Power AC Adapter 20V 6A 120W LS20V6A120W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LI SHIN 0227A20120 Power AC Adapter 20V 6A 120W LS20V6A120W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.