LG OPTIMUS V900 TABLET Power AC Adapter 5.2V 2A 10W LG5.2V2A10W-2.31x0.7mm-EU
Qty.
  • Item Name:NewLG5.2V2A10W-2.31x0.7mm-EU
  • InPut:100-240V~50/60Hz 0.5A
  • Adapter Output Voltage: 5.2V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 10W
  • Adapter Plug Size: 2.31x0.7mm
  • Weight( Adapter only ) :114g
  • Dimension( L x W x H ):63.20 x 37.40 x 30.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG5.2V2A10W-2.31x0.7mm-EU Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LG OPTIMUS V900 TABLET Power AC ]
    • 9444 Units in Stock
    LG OPTIMUS V900 TABLET Power AC Adapter 5.2V 2A 10W LG5.2V2A10W-2.31x0.7mm-EU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG OPTIMUS V900 TABLET Power AC Adapter 5.2V 2A 10W LG5.2V2A10W-2.31x0.7mm-EU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG OPTIMUS V900 TABLET Power AC Adapter 5.2V 2A 10W LG5.2V2A10W-2.31x0.7mm-EU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.