LG NB4540 SOUNDBAR Power AC Adapter 25V 2A 50W LG25V2A50W-5.5x1.5mm
Qty.
  • Item Name:NewLG25V2A50W-5.5x1.5mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.5A Max
  • Adapter Output Voltage: 25V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.5mm
  • Weight( Adapter only ) :250g
  • Dimension( L x W x H ):109.83 x 61.90 x 31.83mm
  • Package:
    1 x LG25V2A50W-5.5x1.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LG NB4540 SOUNDBAR Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    LG NB4540 SOUNDBAR Power AC Adapter 25V 2A 50W LG25V2A50W-5.5x1.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG NB4540 SOUNDBAR Power AC Adapter 25V 2A 50W LG25V2A50W-5.5x1.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG NB4540 SOUNDBAR Power AC Adapter 25V 2A 50W LG25V2A50W-5.5x1.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.