LG LCAP16AE Power AC Adapter 19V 1.7A 32W LG19V1.7A32W-6.5x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLG19V1.7A32W-6.5x4.0mm
  • InPut:100-240 V-50/60 Hz 1.0A(1.0A)
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.7A
  • Adapter Power: 32W
  • Adapter Plug Size: 6.5x4.0mm
  • Weight( Adapter only ) :140g
  • Dimension( L x W x H ):91.50 x 37.40 x 29.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Output: DC 19V - 1.7A (perfect replacement for 1.7A or below as amperage is not forced)
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG19V1.7A32W-6.5x4.0mm Laptop AC Adapter