LG HX301G Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.4x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLG19.5V5.65A110W-6.4x3.0mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.8A
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 5.65A
  • Adapter Power: 110W
  • Adapter Plug Size: 6.4 x 3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :380g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG19.5V5.65A110W-6.4x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    AAM-00 AC Adapter,
    • Model:
      [LG HX301G Power AC Adapter 19.5V]
    • 9444 Units in Stock
    LG HX301G Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.4x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG HX301G Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.4x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG HX301G Power AC Adapter 19.5V 5.65A 110W LG19.5V5.65A110W-6.4x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.