LG HU10182-11069A Power AC Adapter 24V 6.25A 150W LG24V6.25A150W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLG24V6.25A150W-4PIN
  • InPut:100-240V 50/60Hz~2.4A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 6.25A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 4PINmm
  • Adapter Tip Mote: Positive Pin UP, Negative Pin Ground
  • Weight( Adapter only ) :680g
  • Package:
    1 x LG24V6.25A150W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LG HU10182-11069A Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    LG HU10182-11069A Power AC Adapter 24V 6.25A 150W LG24V6.25A150W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG HU10182-11069A Power AC Adapter 24V 6.25A 150W LG24V6.25A150W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG HU10182-11069A Power AC Adapter 24V 6.25A 150W LG24V6.25A150W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.