LG LCAP07F Power AC Adapter 12V 3A 36W LG12V3A36W-6.0x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLG12V3A36W-6.0x4.0mm
  • InPut:100-240V~50/60Hz 1.0A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 6.0x4.0mm
  • Weight( Adapter only ) :192g
  • Dimension( L x W x H ):116x47x35mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG12V3A36W-6.0x4.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    LCAP07F AC Adapter,
    • Model:
      [LG LCAP07F Power AC Adapter 12V ]
    • 9444 Units in Stock
    LG LCAP07F Power AC Adapter 12V 3A 36W LG12V3A36W-6.0x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG LCAP07F Power AC Adapter 12V 3A 36W LG12V3A36W-6.0x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG LCAP07F Power AC Adapter 12V 3A 36W LG12V3A36W-6.0x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.