LG FLATRON E2360V-PN Power AC Adapter 12V 3A 36W LIENCHANG12V3A36W-6.5x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLIENCHANG12V3A36W-6.5x4.0mm
  • InPut:100-240V-50/60Hz 1.0A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :240g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LIENCHANG12V3A36W-6.5x4.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    LCAP07F AC Adapter,
    • Model:
      [LG FLATRON E2360V-PN Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    LG FLATRON E2360V-PN Power AC Adapter 12V 3A 36W LIENCHANG12V3A36W-6.5x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG FLATRON E2360V-PN Power AC Adapter 12V 3A 36W LIENCHANG12V3A36W-6.5x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG FLATRON E2360V-PN Power AC Adapter 12V 3A 36W LIENCHANG12V3A36W-6.5x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.