LG CM3430W Power AC Adapter 18V 2.67A 48W LG18V2.67A48W-6.5x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewLG18V2.67A48W-6.5x4.0mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.2A
  • Adapter Output Voltage: 18V
  • Adapter Output Current: 2.67A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Weight( Adapter only ) :260g
  • Dimension( L x W x H ):132.50 x 57.25 x 3.32mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG18V2.67A48W-6.5x4.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DA-48A18 AC Adapter,
    • Model:
      [LG CM3430W Power AC Adapter 18V ]
    • 9444 Units in Stock
    LG CM3430W Power AC Adapter 18V 2.67A 48W LG18V2.67A48W-6.5x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG CM3430W Power AC Adapter 18V 2.67A 48W LG18V2.67A48W-6.5x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG CM3430W Power AC Adapter 18V 2.67A 48W LG18V2.67A48W-6.5x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.