Genuine DSA-65PFA-20 3 240271 Ac Adapter For Nanoleaf 24v 2.71A 65W Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewNANOLEAF24V2.71A65W-3.0x1.0mm-W
  • InPut):100-240V~ 50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.71A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 3.0 x 1.0mm
  • Weight( Adapter only ) :230g
  • Dimension( L x W x H ):109.10 x 44.80 x 30.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:New Grade >=97%.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine DSA-65PFA-20 3 240271 Ac]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine DSA-65PFA-20 3 240271 Ac Adapter For Nanoleaf 24v 2.71A 65W Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine DSA-65PFA-20 3 240271 Ac Adapter For Nanoleaf 24v 2.71A 65W Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine DSA-65PFA-20 3 240271 Ac Adapter For Nanoleaf 24v 2.71A 65W Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.