LG 34UC99W Power AC Adapter 19V 9.48A 180.12W LG19V9.48A180.12W-6.5x4.4mm-W
Qty.
  • Item Name:NewLG19V9.48A180.12W-6.5x4.4mm-W
  • InPut:100-240v 50/60 Hz 2.5A (2.5A)
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.48A
  • Adapter Power: 180.12W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Adapter Tip Mote: 1 Pin in center
  • Weight( Adapter only ) :575g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LG19V9.48A180.12W-6.5x4.4mm-W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DA-180C19 AC Adapter,
    • Model:
      [LG 34UC99W Power AC Adapter 19V ]
    • 9444 Units in Stock
    LG 34UC99W Power AC Adapter 19V 9.48A 180.12W LG19V9.48A180.12W-6.5x4.4mm-W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LG 34UC99W Power AC Adapter 19V 9.48A 180.12W LG19V9.48A180.12W-6.5x4.4mm-W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LG 34UC99W Power AC Adapter 19V 9.48A 180.12W LG19V9.48A180.12W-6.5x4.4mm-W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.