LEI NU60F480125I1 Power AC Adapter 48V 1.25A 60W LEI48V1.25A60W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewLEI48V1.25A60W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz 1.4A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.25A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :260g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Can be used as 48V 0.83A, 48V 0.6A, 48V 0.52A, 48V 0.3A POE Ac Adapter.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LEI48V1.25A60W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LEI NU60F480125I1 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    LEI NU60F480125I1 Power AC Adapter 48V 1.25A 60W LEI48V1.25A60W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LEI NU60F480125I1 Power AC Adapter 48V 1.25A 60W LEI48V1.25A60W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LEI NU60F480125I1 Power AC Adapter 48V 1.25A 60W LEI48V1.25A60W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.