KTEC KSAS0241200150D5 Power AC Adapter 12V 4A 48W KTEC12V4A48W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewKTEC12V4A48W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V~50/60Hz 1.2A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :252g
  • Dimension( L x W x H ):108.90 x 53.10 x 36.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x KTEC12V4A48W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    KSAH1200400T1M2 AC Adapter, KSAS0241200150D5 AC Adapter,
    • Model:
      [KTEC KSAS0241200150D5 Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    KTEC KSAS0241200150D5 Power AC Adapter 12V 4A 48W KTEC12V4A48W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the KTEC KSAS0241200150D5 Power AC Adapter 12V 4A 48W KTEC12V4A48W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the KTEC KSAS0241200150D5 Power AC Adapter 12V 4A 48W KTEC12V4A48W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.