KODAK 36V 1.7A AC/DC Adapter KODAK36V1.7A61W-6.4x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewKODAK36V1.7A61W-6.4x4.0mm
  • Adapter Output Voltage: 36V
  • Adapter Output Current: 1.7A
  • Adapter Power: 61W
  • Adapter Plug Size: 6.4 x 4.0mm
  • Weight( Adapter only ) :260g
  • Dimension( L x W x H ):132.50 x 57.25 x 30.32mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x KODAK36V1.7A61W-6.4x4.0mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    HP-A0601R3 AC Adapter,
    • Model:
      [KODAK 36V 1.7A AC/DC Adapter KO]
    • 9444 Units in Stock
    KODAK 36V 1.7A AC/DC Adapter KODAK36V1.7A61W-6.4x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the KODAK 36V 1.7A AC/DC Adapter KODAK36V1.7A61W-6.4x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the KODAK 36V 1.7A AC/DC Adapter KODAK36V1.7A61W-6.4x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.