Ketec KSUS0301900157M2 P1611 19V 1.57A Switch Mode Power Supply Charger
Qty.
  • Item Number:NewKTEC19V1.57A30W-5.5x1.7mm
  • InPut):100-240V 50-60Hz~0.8A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.57A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :155g
  • Dimension( L x W x H ):103.51 x 50.25 x 17.34mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    KSUS0301900157M2 AC Adapter, P1611 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Lifesize
    LIFESIZE: LFZ-019 CAMERA 10X HD VIDEO, LFZ-019,
    SANDSTROM: S08DPF11.
    • Model:
      [Ketec KSUS0301900157M2 P1611 19V]
    • 8921 Units in Stock
    Ketec KSUS0301900157M2 P1611 19V 1.57A Switch Mode Power Supply Charger Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Ketec KSUS0301900157M2 P1611 19V 1.57A Switch Mode Power Supply Charger adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Ketec KSUS0301900157M2 P1611 19V 1.57A Switch Mode Power Supply Charger AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.