JMGO GQ90-190475-E1 Power AC Adapter 19V 4.75A 90W JMGO19V4.75A90W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewJMGO19V4.75A90W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~50/60Hz 2.0A Max
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.75A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :350g
  • Dimension( L x W x H ):138.80 x 62.40 x 31.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x JMGO19V4.75A90W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    GQ90-190475-E1 AC Adapter,
    • Model:
      [JMGO GQ90-190475-E1 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    JMGO GQ90-190475-E1 Power AC Adapter 19V 4.75A 90W JMGO19V4.75A90W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the JMGO GQ90-190475-E1 Power AC Adapter 19V 4.75A 90W JMGO19V4.75A90W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the JMGO GQ90-190475-E1 Power AC Adapter 19V 4.75A 90W JMGO19V4.75A90W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.