JBL NDT19V-3C-DC Power AC Adapter 19V 3A 57W JBL19V3A57W-5.5x2.5mm-Ty
Qty.
  • Item Name:NewJBL19V3A57W-5.5x2.5mm-Ty
  • InPut:AC100-240V 1.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 57W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :240g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note: Appearance New Grade > 95%( Brand New = 100% )
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x JBL19V3A57W-5.5x2.5mm-Ty Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [JBL NDT19V-3C-DC Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    JBL NDT19V-3C-DC Power AC Adapter 19V 3A 57W JBL19V3A57W-5.5x2.5mm-Ty Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the JBL NDT19V-3C-DC Power AC Adapter 19V 3A 57W JBL19V3A57W-5.5x2.5mm-Ty adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the JBL NDT19V-3C-DC Power AC Adapter 19V 3A 57W JBL19V3A57W-5.5x2.5mm-Ty AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.