INSIGNIA NS-AC1U2N Power AC Adapter 5V 2.4A 12W INSIGNIA5V2.4A12W-Cord-US
Qty.
  • Item Name:NewINSIGNIA5V2.4A12W-Cord-US
  • InPut:100-240V 50/60Hz~0.5A
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 2.4A
  • Adapter Power: 12W
  • Weight( Adapter only ) :70g
  • Dimension( L x W x H ):41.30 x 41.30 x 30.87mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x INSIGNIA5V2.4A12W-Cord-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    NS-AC1U2N AC Adapter,
    • Model:
      [INSIGNIA NS-AC1U2N Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    INSIGNIA NS-AC1U2N Power AC Adapter 5V 2.4A 12W INSIGNIA5V2.4A12W-Cord-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the INSIGNIA NS-AC1U2N Power AC Adapter 5V 2.4A 12W INSIGNIA5V2.4A12W-Cord-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the INSIGNIA NS-AC1U2N Power AC Adapter 5V 2.4A 12W INSIGNIA5V2.4A12W-Cord-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.