IBM ThinkPad A21e Power AC Adapter 19V 4.2A 80W IBM19V4.2A80W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewIBM19V4.2A80W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.2A
  • Adapter Power: 80W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :203g
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x IBM19V4.2A80W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [IBM ThinkPad A21e Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    IBM ThinkPad A21e Power AC Adapter 19V 4.2A 80W IBM19V4.2A80W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the IBM ThinkPad A21e Power AC Adapter 19V 4.2A 80W IBM19V4.2A80W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the IBM ThinkPad A21e Power AC Adapter 19V 4.2A 80W IBM19V4.2A80W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.