IBM 19V 3.16A AC/DC Adapter IBM19V3.16A60W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewIBM19V3.16A60W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 3.16A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Dimension( L x W x H ):113x48x31mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x IBM19V3.16A60W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    02K6543 AC Adapter,
    • Model:
      [IBM 19V 3.16A AC/DC Adapter IBM]
    • 9444 Units in Stock
    IBM 19V 3.16A AC/DC Adapter IBM19V3.16A60W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the IBM 19V 3.16A AC/DC Adapter IBM19V3.16A60W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the IBM 19V 3.16A AC/DC Adapter IBM19V3.16A60W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.