HYPERSONIC AVIATOR M590KE Power AC Adapter 20V 11A 220W LITEON20V11A220W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLITEON20V11A220W-4PIN
  • InPut:100-240v~50-60hZ 4.0A
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 11A
  • Adapter Power: 220W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :1502g
  • Dimension( L x W x H ):200.20 x 100.50 x 50.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Genuine Liteon adapter, Compatible with LiShin 20V 11A adapter
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON20V11A220W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [HYPERSONIC AVIATOR M590KE Power ]
    • 9444 Units in Stock
    HYPERSONIC AVIATOR M590KE Power AC Adapter 20V 11A 220W LITEON20V11A220W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HYPERSONIC AVIATOR M590KE Power AC Adapter 20V 11A 220W LITEON20V11A220W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HYPERSONIC AVIATOR M590KE Power AC Adapter 20V 11A 220W LITEON20V11A220W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.