HUNTKEY HKA03619021-6C Power AC Adapter 19V 2.1A 40W HuntKey19V2.1A40W-4.8x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewHuntKey19V2.1A40W-4.8x1.7mm
  • InPut:100-240V~1A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 4.8 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :210g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HuntKey19V2.1A40W-4.8x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    HKA03619021-6C AC Adapter, HKA03619021-8C AC Adapter,
    • Model:
      [HUNTKEY HKA03619021-6C Power AC ]
    • 9444 Units in Stock
    HUNTKEY HKA03619021-6C Power AC Adapter 19V 2.1A 40W HuntKey19V2.1A40W-4.8x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HUNTKEY HKA03619021-6C Power AC Adapter 19V 2.1A 40W HuntKey19V2.1A40W-4.8x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HUNTKEY HKA03619021-6C Power AC Adapter 19V 2.1A 40W HuntKey19V2.1A40W-4.8x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.