HUAWEI HW-120500T1D Power AC Adapter 12V 5A 60W HUAWEI12V5A60W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewHUAWEI12V5A60W-5.5x2.1mm
  • InPut:AC100-240V 1.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :310g
  • Package:
    1 x HUAWEI12V5A60W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    HW-120500T1D AC Adapter,
    • Model:
      [HUAWEI HW-120500T1D Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    HUAWEI HW-120500T1D Power AC Adapter 12V 5A 60W HUAWEI12V5A60W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HUAWEI HW-120500T1D Power AC Adapter 12V 5A 60W HUAWEI12V5A60W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HUAWEI HW-120500T1D Power AC Adapter 12V 5A 60W HUAWEI12V5A60W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.