HOIOTO ADS-40SG-19-3 19025G Power AC Adapter 19V 1.3A 25W HOIOTO19V1.3A25W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewHOIOTO19V1.3A25W-5.5x2.5mm
  • InPut:AC100-240V~1A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.3A
  • Adapter Power: 25W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :133g
  • Dimension( L x W x H ):90.83 x 37.40 x 28.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HOIOTO19V1.3A25W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [HOIOTO ADS-40SG-19-3 19025G Powe]
    • 9444 Units in Stock
    HOIOTO ADS-40SG-19-3 19025G Power AC Adapter 19V 1.3A 25W HOIOTO19V1.3A25W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HOIOTO ADS-40SG-19-3 19025G Power AC Adapter 19V 1.3A 25W HOIOTO19V1.3A25W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HOIOTO ADS-40SG-19-3 19025G Power AC Adapter 19V 1.3A 25W HOIOTO19V1.3A25W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.